Powstańcy Wielkopolscy Powiatu Śremskiego
100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
ŚREMSKI PANTEON NIEPODLEGŁOŚCI
Lista Powstańców (w opracowaniu)
Brodnica  •  Dolsk  •  Kórnik  •  Książ Wielkopolski  •  Śrem  •  Cały powiat
A     B     C     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M     N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Z     Ż
Śrem - B

Banaszkiewicz Leon, gmina: Śrem, Śrem (1885-po 1958)
Banaszyk Franciszek, gmina: Śrem, Pucołowo (1900-po 1957)
Baraniak Józef, gmina: Śrem, Śrem (1895-1977)
Baraniak Kazimierz, gmina: Śrem, Śrem (1895-po 1958)
Barczak Józef, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Barczyński Cezary, gmina: Śrem, Śrem (1900-po 1960)
Bartkiewicz Bernard, gmina: Śrem, Śrem (1899-1976)
Bartkowiak Antoni, gmina: Śrem, Nochowo (1887-1922)
Bartkowiak Antoni, gmina: Śrem, Śrem (1899-1992)
Bartkowiak Franciszek, gmina: Śrem, Śrem (1895-1977)
Bartkowiak Jan, gmina: Śrem, Góra (1890-po 1958)
Bartkowiak Szczepan (Stefan), gmina: Śrem, Krzyżanowo (1898-po 1974)
Bartkowiak Walenty, gmina: Śrem, Szymanowo/Śrem (1883-po 1969)
Bartkowiak Władysław, gmina: Śrem, Nochowo (1900-1920)
Bartz Kazimierz, gmina: Śrem, Śrem (1899-1974)
Bednarek Józef, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Bednarek Stanisław, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Beisert Jan, gmina: Śrem, Śrem (1866-1923)
Beisert Stanisław, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Bestrzyński Franciszek, gmina: Śrem, Śrem (1892-1958)
Bienias Maksymilian, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Biskupski Adam
gmina: Śrem, Śrem (1886-po 1971)

Notatki do biogramu:
Rodzice: Karol, Maria
Ur.: 1886-12-07, Śrem (Śrem PL)
inżynier

ODZNACZENIA:
Wielkopolski Krzyż Powstańczy - Uchwała Rady Państwa nr: 03.29-0.173 z dnia 1971-03-29

W powstaniu - WTG Gniazdo:
Po powrocie z wojny w grudniu 1918 r. od 27.12.1918 r. brał czynny udział w wyzwalaniu Poznania i w Powstaniu Wielkopolskim, a od połowy stycznia w organizowaniu 7. pułku artylerii ciężkiej w Poznaniu na Sołaczu. Zweryfikowany w stopniu kapitana dowodził 1. dyonem 7. pac. Służył w wojsku zawodowo do przeniesienia w stan spoczynku w 1934 r. (...)

Wymieniony w źródłach:
WTG Gniazdo - Wielkopolski Krzyż Powstańczy

[Zamknij]


Bogacki Tadeusz, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Bogdanowski Teodor, gmina: Śrem, Śrem (1901-po 1968)
Bojarski Antoni, gmina: Śrem, Śrem (1896-?)
Boniec Ignacy, gmina: Śrem, Śrem (1877-1963)
Borczyński Stanisław, gmina: Śrem, Kawcze (1897-1966)
Borczyński Walenty, gmina: Śrem, (?-?)
Borowicz Jan, gmina: Śrem, Śrem (1890-po 1958)
Bratkowski Czesław, gmina: Śrem, Binkowo (1894-po 1960)
Bratkowski Józef, gmina: Śrem, Binkowo (1900-po 1958)
Brenk Stanisław, gmina: Śrem, Śrem (1902-po 1958)
Broniarz Franciszek, gmina: Śrem, Śrem (1896-po 1960)
Brygier Antoni, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Brygier Jan, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Brylewski Wawrzyn, gmina: Śrem, Kaleje (1898-po 1958)
Buchwald Antoni, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Budzyński Józef, gmina: Śrem, Śrem (?-?)
Budzyński Leon, gmina: Śrem, Śrem (?-?)


Partnerzy





(C) Muzeum Śremskie & Stowarzyszenie Nasza Gmina, 2018-2019 All Rights Reserved
e-mail: muzeum@srem.pl

gir@ffe

zaloguj